Česky English Deutsch

METALLKON GROUP s.r.o.

Metallkon Group je firma s mnohaletou tradicí v oblasti automatizačních technologií. Byla založena již v roce 1995 a od svého založení se pohybuje v oblasti robotiky a pneumatického nářadí a nástrojů. Na začátku roku 2015 jsme obnovili svou činnost a rozšířili pole působnosti díky novým partnerstvím s obdobně zaměřenými německými firmami. Firma působí na Provozovně v Litovli v areálu firmy N.F.I. Metall. Aktuálně se Metallkon Group zaměřuje na několik oblastí průmyslové výroby.

 

Laserové a robotické aplikace

Dodáváme bezpečnostní zařízení pro práci s laserovými aplikacemi – bezpečnostní prvky pro laserové kabiny, zejména pak bezpečnostní dveře a okna ve spolupráci s našim německým partnerem IBS, i samotné aktivní a pasivní laserové kabiny, ve spolupráci s německou firmou Füchtenkötter. V rámci robotiky dodáváme robotické svařovací buňky a příslušenství pro robotické i manuální svařování – čistící stanice svařovacích hořáků.

Vybavení průmyslových pracovišť

Jsme dodavatelem vybavení do průmyslových provozů – zajišťujeme kompletní řešení bezpečnostních požadavků na průmyslová pracoviště a pracovní prostředí dle požadavků zákazníka včetně měření a zpracování studií pro odstranění škodlivých faktorů. Obracet se na nás můžete s požadavky na zařízení ke snížení prašnosti pracovního prostředí, která vzniká v průběhu svařování, lakování a dalších výrobních a montážních aktivit. Nabízíme individuální řešení odsávání a filtrace. Čerpáme z bohatých zkušeností naší partnerské firmy Füchtenkötter, která průmyslovou vzduchotechniku úspěšně implementuje již mnoho let. Vedle vzduchotechniky dodáváme do průmyslových provozů rovněž zařízení k ochraně proti nadměrnému hluku – zvukotěsné stěny a kabiny.

Nářadí a nástroje

Jsme výhradními zástupci německých firem MH-TEC a Reuss, předních německých výrobců pneumatického nářadí a motorů.

Servis

Všem zákazníkům nabízíme jako jediná uznávaná firma v ČR na produkty našich partnerských firem autorizovaný servis.